Hakkımızda

Capoeira Marketimiz ;

Tigre Associação de Capoeira Jogo de Luta Egitim Akademisi Kurucusu olan hocamız Professor Tigre Branco ( Volkan Yasar ) , Egitim amaclı Brezilya ya yaptıgı ziyaretler ile malzemeleri Türkiyeye Sizler için temin etmektedir.

Marketimizdeki Bütün ürünler Brezilyadaki ustalar tarafından orjinal malzemeler ile profesyonel şekilde  imal edilmektedir.

Associação de Capoeira Jogo de Luta Egitim Akademisinin kurucusu ve lideri olan Professor Tigre Branco (Volkan Yaşar), Egitim amaclı gittigi capoeira sporunun kalbi olan Brezilyanın Bahia eyaletinin Salvador Sehrinden Capoeira enturmanlarını temin etmektedir . Ensturmanların yapımında kullandıgı malzemeler %100 orjinal ve profesyoneldir.

Brezilyada suan Capoeiristaların Esnturman yapmak amacılıgı ile özellikle Berimbau yapımında kullanılan BIRIBA agaclarını aşırı derecede kesmeleri  Doğal Hayat Alanlarının Tahribine neden olması sonucunda Polis tarafından bu ağacların kesimi yasaklanmıstır. Yani Başta Sao Paulo olmak üzere Brezilyada yapılan Berimbauların çogu orjınal Biriba ile yapılmamaktadır .

Fakat Brezilyadaki hocalarımız Salvadorun Daglık Kasabasının orman içindeki bir köyünde doğup büyüdügü için bu ormandan ORJINAL BIRIBA TEMIN ETMEKTEDIR.

Biribanın Orjinal oldugu nasıl anlaşılır?

Biriba uzun düz dalları olan çok sert ve koyu renkli bir agactır. orjinal biribadan yapılmış bir Berimbauyu kurarken tek kişi zorlanabilir.kapalı bir ortamda çalındıgında şiddetli ses verir . ses tonu şiddetli olmasına ramen gayet yumuşaktır.Roda içerisinde diğer ensturmanların sesi arasında kaybolmaz kendini belli ettirir… Orjinal diye satılan gercekte Biriba olmayan agac ise Beyaz ile Sarının karışımı açık bir renkte ve cok sert olmayan bir agaçtır. tek kişi bu agactan yapılmış Berimbauyu kurarken hiç zorlanmaz. rahat şekilde kurabilir. Çalındıgı zaman şiddetli bir ses vermez , Roda içinde diğer ensturmanların sesi arasında sesi kaybolur.

Şuan Çagımızın en hızlı gelişen sporlarından olan Capoeira Dünyanın heryerine yayılmış Uluslararası bir boyuta ulaşmıştır , Dünyanın birçok yerinde federasyonlar kurulmuş profesyonel bir spor haline gelmiştir. Siz Capoeira sevenler ,çağımızın sporu olan Capoeirayı orjinal ensturmanlar ve malzemeler kullanarak daha yukarı bir seviyeye tasıyabilir ve orjinal ensturmanların vereceği profesyonel ses ve rahatlıgın keyfini çıkarabilirsiniz…

Saygılarımızla …